Juniorky skončili sezónu na 5.mieste

Naše juniorky ukončili túto sezónu víťazstvami v Košiciach. Ich fantastický výkon v sobotu v Angels Aréne proti dievčatám z Young Angels nám iba posilnil smútok z toho, že sme nepostúpili na F4. Platili sme veľmi vysokú cenu za to, aké bolo pre nás nešťastné rozlosovanie, keď sme v prvej časti celoslovenskej súťaže hrali prvých 5 zápasov na pôde súperov a bohužial sme všetky prehrali veľmi tesným rozdielom a tak sme po základnej časti mali bilanciu 1:6. Tiež treba spomenúť, že sme počas sezóny ani neboli kompletní, keďže Tarkovičovú trápila Mononukleóza a v priebehu sezóny sa nám zranila aj vicekapitánka Lüttmerdingová. V odvetnej časti celoslovenskej súťaže sme dobiehali zameškané a podarilo sa nám vyhrať až 6 zo 7 zápasov. Prehrali sme iba jeden, ale dosť dôležitý zápas na domácej palubovke proti Popradu. Napriek tomu musíme priznať, že to bola dosť kvalitná súťaž a keď vezmeme všetko dokopy, tak sme ukázali, že Slovan po dlhých rokoch existuje na basketbalovej mape Slovenska. Tiež treba doplniť, že je to aj vďaka kadetkám, ktoré tiež postúpili do celoslovenskej súťaže. 3 hráčky z juniorského družstva sa dostali do širšej nominácie reprezentácie do 18 rokov a to je tiež veľký úspech pre náš klub. Kvalitné výkony v tejto sezóne a to hlavne proti silným súperom ukázali, že dievčatá za posledné roky individuálne aj tímovo napredovali, no na druhej strane nestabilné výkony proti slabším súperom nám ukázali, že výkonnosť stále nie je úplne konštantná, ale aj to sa snažíme postupne zlepšovať. Pozitívne vízie do budúcej sezóny sú, že tieto baby ostávajú spolu juniorky aj budúcu sezónu a tak budú určite patriť medzi favoritou k postupu medzi 4 najlepšie tímy v tejto lige. Ďakujeme babám za úspešnú sezónu, za to, že bojovali až do konca, čo potvrdzuje aj výhra v Košiciach, ktorá pre nás znamenala veľa. Touto cestou gratulujeme družstvám BK Levice, Young Angels Košice, BAM Poprad a MBK Ružomberok k postupu na F4. Young Angels Košice – BK Slovan Bratislava   48:70 (7:18, 6:12, 20:16, 15:24) Slovan: Ošťadalová 23 (10 dosk, 4 zisk, trojky 3/5), Tarkovičová 14 (6 dosk, 4 bloky, 3 asist, trojky 3/8), Pupáková 10 (5 dosk), Olšová 7 (7 asist, 4 dosk), Valachovičová – Kollarová 14 (6 dosk), Karasová 2, Riecka. CBK Ťahanovce – BK Slovan Bratislava   58:73 (17:24, 12:18, 19:11, 10:20) Slovan: Tarkovičová 28 (12 dosk, 4 trojky), Ošťadalova 18 (14 dosk), Olšová 10 (8 asist, 6 zisk), Valacjovičová 8 (4 asist, 4 zisk), Pupáková 3 (12 dosk, 4 zisk) – Karasová 6, Kollarová (5 dosk), Riecka.

10.05.2017
Juniorky skončili sezónu na 5.mieste
10.May.2017

Naše juniorky ukončili túto sezónu víťazstvami v Košiciach. Ich fantastický výkon v sobotu v Angels Aréne proti dievčatám z Young Angels nám iba posilnil smútok z toho, že sme nepostúpili na F4. Platili sme veľmi vysokú cenu za to, aké bolo pre nás nešťastné rozlosovanie, keď sme v prvej časti celoslovenskej súťaže hrali prvých 5 zápasov na pôde súperov a bohužial sme všetky prehrali veľmi tesným rozdielom a tak sme po základnej časti mali bilanciu 1:6. Tiež treba spomenúť, že sme počas sezóny ani neboli kompletní, keďže Tarkovičovú trápila Mononukleóza a v priebehu sezóny sa nám zranila aj vicekapitánka Lüttmerdingová. V odvetnej časti celoslovenskej súťaže sme dobiehali zameškané a podarilo sa nám vyhrať až 6 zo 7 zápasov. Prehrali sme iba jeden, ale dosť dôležitý zápas na domácej palubovke proti Popradu. Napriek tomu musíme priznať, že to bola dosť kvalitná súťaž a keď vezmeme všetko dokopy, tak sme ukázali, že Slovan po dlhých rokoch existuje na basketbalovej mape Slovenska. Tiež treba doplniť, že je to aj vďaka kadetkám, ktoré tiež postúpili do celoslovenskej súťaže. 3 hráčky z juniorského družstva sa dostali do širšej nominácie reprezentácie do 18 rokov a to je tiež veľký úspech pre náš klub. Kvalitné výkony v tejto sezóne a to hlavne proti silným súperom ukázali, že dievčatá za posledné roky individuálne aj tímovo napredovali, no na druhej strane nestabilné výkony proti slabším súperom nám ukázali, že výkonnosť stále nie je úplne konštantná, ale aj to sa snažíme postupne zlepšovať. Pozitívne vízie do budúcej sezóny sú, že tieto baby ostávajú spolu juniorky aj budúcu sezónu a tak budú určite patriť medzi favoritou k postupu medzi 4 najlepšie tímy v tejto lige. Ďakujeme babám za úspešnú sezónu, za to, že bojovali až do konca, čo potvrdzuje aj výhra v Košiciach, ktorá pre nás znamenala veľa. Touto cestou gratulujeme družstvám BK Levice, Young Angels Košice, BAM Poprad a MBK Ružomberok k postupu na F4.

Young Angels Košice – BK Slovan Bratislava   48:70 (7:18, 6:12, 20:16, 15:24)

Slovan: Ošťadalová 23 (10 dosk, 4 zisk, trojky 3/5), Tarkovičová 14 (6 dosk, 4 bloky, 3 asist, trojky 3/8), Pupáková 10 (5 dosk), Olšová 7 (7 asist, 4 dosk), Valachovičová – Kollarová 14 (6 dosk), Karasová 2, Riecka.

CBK Ťahanovce – BK Slovan Bratislava   58:73 (17:24, 12:18, 19:11, 10:20)

Slovan: Tarkovičová 28 (12 dosk, 4 trojky), Ošťadalova 18 (14 dosk), Olšová 10 (8 asist, 6 zisk), Valacjovičová 8 (4 asist, 4 zisk), Pupáková 3 (12 dosk, 4 zisk) – Karasová 6, Kollarová (5 dosk), Riecka.

SPÄŤ
ĎALEJ
Zdieľaj
ĎALŠIE ČLÁNKY