Oslabený Slovan vstupuje do novej sezóny

Basketbalistky Slovanu majú za sebou prvý týždeň prípravy na novú sezónu. Veľmi mladé družstvo má túto sezónu za cieľ bojovať, odovzdať maximum a pokúsiť sa hrať extraligu najlepšie ako to bude možné. Okrem Talajkovej (36 rokov) a Vargovej (33), ktoré sú naše najskúsenejšie hráčky, Slovan má aj Turzákovu (23), Dulovu a Sedláčkovu (20). Káder dopĺňajú naše juniorky - Lüttmerdingová (18), Olšová (17), Valachovičová (17), Pupáková (17), plus Ošťádalová (18) a Tarkovičová (18) sa k družstvu pridajú po návrate z ME U18 B-divízie, ktoré sa hrajú v Dubline. Ostatné juniorky sa budú tiež pripájať k družstvu žien. Družstvo ale bude mať obrovské problémy pod košom, keďže naše 2 pivotky odchádzajú kvôli študijným pobytom do zahraničia.  Zarevúcka (22) odchádza do Litvy a mladá Horváthová (18) do Francúzska. V septembri by sa mala k tímu pripojiť ešte jedna hráčka a to Bianka Laura Vaigl (22), ktorá k nám prestúpila z Viedne. “Najdôležitejšie je to, že baby sú namotivované a chcú trénovať, potom je aj pozitívna atmosféra. Čaká nás veľmi, veľmi ťažká sezóna, v ktorej budeme okrem Extraligy hrať aj celoslovenskú juniorskú sútaž, v ktorej je až 15 družstiev. Jediné čo chceme je dobre trénovať a bojovať, aby sme aspoň niečo v Extralige túto sezónu ukázali. Skúsime hrať v inom systéme a musíme sa prispôsobiť tomu, že pivotov okrem Talajkovej už nemáme. Pravdou ale je, že máme talentované hráčky, ktoré tento rok dostanú oveľa viac priestoru hrať a príležitosti ukázať čo v nich je a čo môžu ďalej v basketbale ešte dosiahnúť. Verím, že sa vyhneme chorobám a zraneniam a že budeme môcť naplno trénovať a makať celú sezónu”, povedal tréner Danilo Rakočević. Čo sa týka prípravnych zápasov, zatiaľ vieme, že extraligové družstvo pôjde na turnaj do Ostravy v termíne 8.-10.9., ďalej baby odohrajú 13.9. zápas v Brne (Žabiny Brno) a 16.9. pravdepodobne odvetu s Brnom, ale na domácej palubovke v Bratislave. Aj túto sezónu budeme trénovať a hrať domáce zápasy v Dome Športu na Junáckej 6.

13.08.2017
Oslabený Slovan vstupuje do novej sezóny
13.Aug.2017

Basketbalistky Slovanu majú za sebou prvý týždeň prípravy na novú sezónu. Veľmi mladé družstvo má túto sezónu za cieľ bojovať, odovzdať maximum a pokúsiť sa hrať extraligu najlepšie ako to bude možné. Okrem Talajkovej (36 rokov) a Vargovej (33), ktoré sú naše najskúsenejšie hráčky, Slovan má aj Turzákovu (23), Dulovu a Sedláčkovu (20). Káder dopĺňajú naše juniorky - Lüttmerdingová (18), Olšová (17), Valachovičová (17), Pupáková (17), plus Ošťádalová (18) a Tarkovičová (18) sa k družstvu pridajú po návrate z ME U18 B-divízie, ktoré sa hrajú v Dubline. Ostatné juniorky sa budú tiež pripájať k družstvu žien. Družstvo ale bude mať obrovské problémy pod košom, keďže naše 2 pivotky odchádzajú kvôli študijným pobytom do zahraničia.  Zarevúcka (22) odchádza do Litvy a mladá Horváthová (18) do Francúzska. V septembri by sa mala k tímu pripojiť ešte jedna hráčka a to Bianka Laura Vaigl (22), ktorá k nám prestúpila z Viedne.

“Najdôležitejšie je to, že baby sú namotivované a chcú trénovať, potom je aj pozitívna atmosféra. Čaká nás veľmi, veľmi ťažká sezóna, v ktorej budeme okrem Extraligy hrať aj celoslovenskú juniorskú sútaž, v ktorej je až 15 družstiev. Jediné čo chceme je dobre trénovať a bojovať, aby sme aspoň niečo v Extralige túto sezónu ukázali. Skúsime hrať v inom systéme a musíme sa prispôsobiť tomu, že pivotov okrem Talajkovej už nemáme. Pravdou ale je, že máme talentované hráčky, ktoré tento rok dostanú oveľa viac priestoru hrať a príležitosti ukázať čo v nich je a čo môžu ďalej v basketbale ešte dosiahnúť. Verím, že sa vyhneme chorobám a zraneniam a že budeme môcť naplno trénovať a makať celú sezónu”, povedal tréner Danilo Rakočević.

Čo sa týka prípravnych zápasov, zatiaľ vieme, že extraligové družstvo pôjde na turnaj do Ostravy v termíne 8.-10.9., ďalej baby odohrajú 13.9. zápas v Brne (Žabiny Brno) a 16.9. pravdepodobne odvetu s Brnom, ale na domácej palubovke v Bratislave. Aj túto sezónu budeme trénovať a hrať domáce zápasy v Dome Športu na Junáckej 6.

SPÄŤ
ĎALEJ
Zdieľaj
ĎALŠIE ČLÁNKY