Slovan stále bojuje!

Aj keď niektorí z Popradu tvrdili, že táto séria sa skončí 3:0 a že v Slovane okrem Talajkovej nikto nemá kvalitu, budú Popradčanky musieť odohrať v sobotu aj 5.zápas. Tak ako nám pred zápasom povedala Dulová, tak aj bolo. Baby celý čas bojovali a absolútne si toto víťazstvo zaslúžili. Za Poprad už nastúpila aj Petríková, no naša kapitánka Vargová ešte do zápasu nezasiahla, ale veľmi dobre ju zastúpila mladá Ošťadálová, ktorá dala Popradu 11 bodov a k tomu mala aj 7 doskokov. Za Slovan sa ďalej darilo aj Zarevúckej, ktorá nastrieľala 14 bodov + 8 doskokov, aj keď počas zápasu mala problémy s faulami, ale jej výkon za 22min. mal pozitívny vplyv na tento zápas. Talajková zaznamenala double-double, 12 bodov + 12 doskokov a domináciu pivotov z domáceho družstva potvrdila aj najstaršia hráčka súťaže Paulovičová, ktorá si pripísala 13 bodov, vrátane veľmi dôležitej trojky 4min. pred koncom zápasu na +3 pre Slovan. “Bol to veľmi náročný zápas tak fyzicky ako aj psychicky. Vedeli sme, že to nebude jednoduché, ale posledné zápasy nám ukázali , že máme na to zdolať tohto súpera. Taktiež nálada a atmosféra v družstve bola výborná a to je tiež predpoklad k úspechu. Bolo jasné, že kto si udrží pevné nervy, tento zápas dotiahne do víťazného konca. Nám sa to podarilo, nedali sme sa vyprovokovať,  nespanikárili sme ani za stavu, keď sme prehrávali a spoločnými silami otočili nepriaznivý stav a zvíťazili. :-) Dnes to bolo o sile kolektívu, pozitívnom myslení a pevných nervoch, povedala nám po zápase Beáta Paulovičová. Slovan začal tento zápas zle, keď prehrával už 0:7, no do zápasu sa vrátil a začal kontrolovať hru. V druhej štvrtine vďaka dobrej obrane stále vyhrával, no útok akoby na chvíľu prestal fungovať. Polčas skončil 26:26 a tak sa zápas na začiatku tretej štvrtiny začínal bez výhody.  Stav po tretej štvrtine bol síce 42:43 pre súpera, ale Slovan sa nevzdával a bojoval ďalej až kým dve a pol minúty pred koncom neotočil vedenie vo svoj prospech a po peknej trojke s klaksónom z rúk Dulovej odišiel súperovi na +4 (58:54). Hadačová potom ešte znížila na 58:56, ale v nasledujúcom útoku Talajková pekne prihrala Paulovičovej, ktorá skórovala na 60:56. Petríková to ešte skúsila streľbou za 3 body, no neúspešne a tak, keď Slovan doskočil loptu 40 sekúnd pred koncom už iba kontroloval tento výsledok. “Poprad neočakával takto vyrovnanú sériu a víťazstvami v domácom prostredí sme ich zaskočili, ale rozdiel medzi nami je v tom, že my môžeme ,ale Poprad musí vyhrať! A toto je pre nás výhoda. Dnes zahrali 4 hráčky nad 10 bodov, čo je úžasné. Všetkým dievčatám chcem poďakovať za predvedený výkon či už na ihrisku  ale aj za podporu z lavičky a hľadiska. A tiež trénerovi Danilovi za zachovanie pokoja,chladnej hlavy a podporu. V sobotu nás čaká 5-ty rozhodujúci zápas. Verím, že pokiaľ budeme takto kolektívne hrať ako dnes, vzájomne sa potiahneme a povzbudíme, tak máme na to , aby sme BAMP-ky zdolali. Určite nepôjdeme do Popradu na výlet, ale ideme si ďalej za svojim cieľom aj napriek podceňovaniu našich kvalít zo strany druhých. My vieme, čo sa v nás skrýva”, s úsmevom ukončila svoje vyjadrenie jedna z najlepších hráčok zápasu. BK SLOVAN BRATISLAVA - BAM POPRAD 61:58 (16:14, 10:12, 16:17, 19:15)  Slovan: Zarevúcká 14 (8 dosk), Talajková 12 (12 dosk, 3 asist, 4 bloky), Ošťadálová 11 (7 dosk), Dulová 7, Turzáková 3 (4 asist) - Paulovičová 13 (4 dosk), Sedláčková 1, Olšová, Vargová, Valachovičová, Horváthová, Tarkovičová.  Tréner: D. Rakočević Poprad: Hadačová 16 (5 dosk), Husárová 9, Kudličková 6, Theiner 5, Ivančaková 2, - Petríková 9 (5 dosk), Filičková 9 (8 dosk), Sojaková 2, Tetemondová, Drobná. Tréner: M. Černický Trojky: 5/18 - 3/17, TH: 10/16 - 13/14, fauly: 18 - 16, 5 faulov: 33. min Ž. Zarevúcká (BK Slovan). Rozhodcovia: M. Matejčík, M. Hudec, L. Gálová 200 divákov

06.04.2017
06.Apr.2017

Aj keď niektorí z Popradu tvrdili, že táto séria sa skončí 3:0 a že v Slovane okrem Talajkovej nikto nemá kvalitu, budú Popradčanky musieť odohrať v sobotu aj 5.zápas. Tak ako nám pred zápasom povedala Dulová, tak aj bolo. Baby celý čas bojovali a absolútne si toto víťazstvo zaslúžili. Za Poprad už nastúpila aj Petríková, no naša kapitánka Vargová ešte do zápasu nezasiahla, ale veľmi dobre ju zastúpila mladá Ošťadálová, ktorá dala Popradu 11 bodov a k tomu mala aj 7 doskokov. Za Slovan sa ďalej darilo aj Zarevúckej, ktorá nastrieľala 14 bodov + 8 doskokov, aj keď počas zápasu mala problémy s faulami, ale jej výkon za 22min. mal pozitívny vplyv na tento zápas. Talajková zaznamenala double-double, 12 bodov + 12 doskokov a domináciu pivotov z domáceho družstva potvrdila aj najstaršia hráčka súťaže Paulovičová, ktorá si pripísala 13 bodov, vrátane veľmi dôležitej trojky 4min. pred koncom zápasu na +3 pre Slovan.

Bol to veľmi náročný zápas tak fyzicky ako aj psychicky. Vedeli sme, že to nebude jednoduché, ale posledné zápasy nám ukázali , že máme na to zdolať tohto súpera. Taktiež nálada a atmosféra v družstve bola výborná a to je tiež predpoklad k úspechu. Bolo jasné, že kto si udrží pevné nervy, tento zápas dotiahne do víťazného konca. Nám sa to podarilo, nedali sme sa vyprovokovať,  nespanikárili sme ani za stavu, keď sme prehrávali a spoločnými silami otočili nepriaznivý stav a zvíťazili. :-) Dnes to bolo o sile kolektívu, pozitívnom myslení a pevných nervoch, povedala nám po zápase Beáta Paulovičová.

Slovan začal tento zápas zle, keď prehrával už 0:7, no do zápasu sa vrátil a začal kontrolovať hru. V druhej štvrtine vďaka dobrej obrane stále vyhrával, no útok akoby na chvíľu prestal fungovať. Polčas skončil 26:26 a tak sa zápas na začiatku tretej štvrtiny začínal bez výhody.  Stav po tretej štvrtine bol síce 42:43 pre súpera, ale Slovan sa nevzdával a bojoval ďalej až kým dve a pol minúty pred koncom neotočil vedenie vo svoj prospech a po peknej trojke s klaksónom z rúk Dulovej odišiel súperovi na +4 (58:54). Hadačová potom ešte znížila na 58:56, ale v nasledujúcom útoku Talajková pekne prihrala Paulovičovej, ktorá skórovala na 60:56. Petríková to ešte skúsila streľbou za 3 body, no neúspešne a tak, keď Slovan doskočil loptu 40 sekúnd pred koncom už iba kontroloval tento výsledok.

Poprad neočakával takto vyrovnanú sériu a víťazstvami v domácom prostredí sme ich zaskočili, ale rozdiel medzi nami je v tom, že my môžeme ,ale Poprad musí vyhrať! A toto je pre nás výhoda. Dnes zahrali 4 hráčky nad 10 bodov, čo je úžasné. Všetkým dievčatám chcem poďakovať za predvedený výkon či už na ihrisku  ale aj za podporu z lavičky a hľadiskaA tiež trénerovi Danilovi za zachovanie pokoja,chladnej hlavy a podporu.

V sobotu nás čaká 5-ty rozhodujúci zápas. Verím, že pokiaľ budeme takto kolektívne hrať ako dnes, vzájomne sa potiahneme a povzbudíme, tak máme na to , aby sme BAMP-ky zdolali. Určite nepôjdeme do Popradu na výlet, ale ideme si ďalej za svojim cieľom aj napriek podceňovaniu našich kvalít zo strany druhých. My vieme, čo sa v nás skrýva”, s úsmevom ukončila svoje vyjadrenie jedna z najlepších hráčok zápasu.

BK SLOVAN BRATISLAVA - BAM POPRAD 61:58 (16:14, 10:12, 16:17, 19:15)

Slovan: Zarevúcká 14 (8 dosk), Talajková 12 (12 dosk, 3 asist, 4 bloky), Ošťadálová 11 (7 dosk), Dulová 7, Turzáková 3 (4 asist) - Paulovičová 13 (4 dosk), Sedláčková 1, Olšová, Vargová, Valachovičová, Horváthová, Tarkovičová.  Tréner: D. Rakočević

Poprad: Hadačová 16 (5 dosk), Husárová 9, Kudličková 6, Theiner 5, Ivančaková 2, - Petríková 9 (5 dosk), Filičková 9 (8 dosk), Sojaková 2, Tetemondová, Drobná. Tréner: M. Černický

Trojky: 5/18 - 3/17, TH: 10/16 - 13/14, fauly: 18 - 16, 5 faulov: 33. min Ž. Zarevúcká (BK Slovan).

Rozhodcovia: M. Matejčík, M. Hudec, L. Gálová