Slovan v Ostrave bez víťazstva, ale s pozitívnymi pocitmi

Basketbalistky Slovana sa cez víkend zúčastnili turnaja v Ostrave, kde prehrali všetky 4 zápasy. Hrali proti kvalitnejším súperom z Poľska a Českej republiky, ale v zápasoch ukázali dosť veľa pozitívnych vecí a na konci mali aj šancu na víťazstvo a to v zápase s Technic Brno. Pre väčšinu našich hráčok bol tento turnaj ich prvý kvalitnejší seniorský turnaj, na ktorom nastúpili. Svoje pocity z tohto turnaja nám opísal tréner družstva Danilo Rakočević: ,,Myslím si, že sme na turnaji ukázali, že aj keď máme viac mladších a ešte neskúsených hráčok môžeme hrať dobrý basketbal. Môžem tiež povedať, že som bol v niektorých situáciach pozitívne prekvapený z niektorých momentov na ihrisku. Veľa krát sme v útoku vytvorili dobré pozície na streľbu, ale nezakončili sme to úspešne. Očakávam, že sa to vďaka tréningom zlepší. Škoda, že sme zaspali prvú štvrtinu v zápase proti Technic Brno, pretože sme tento zápas mohli vyhrať. Som trošku nespokojný s posledným zápasom proti Ostrave, kde sme hrali bez energie a tiež bez koncentrácie v obrane. Posledné dva zápasy sme hrali bez Dulovej, ktorá si v druhom zápase zranila lakeť a bez Tarkovičovej, ktorá neodohrala na turnaji ani jeden zápas. Príjemne ma svojou hrou prekvapili najmladšie hráčky a naše dve nové hráčky ukázali, že s nimi túto sezónu môžeme rátať. Keď budeme zdraví, tak očakávam, že odohráme sezónu na dobrej úrovni. Dúfam, že to bude stačiť na niekoľko víťazstiev v extralige." Widzew Lodž – BK Slovan Bratislava 80:56 (Dulová 11, Oštádalová 8, Vargová 8, Turzáková 8, Lüttmerdingová 7, Vaigl 5, Talajková 4, Sedláčková 3, Olšová 2, Tarkovičová, Mišovičová, Valachovičová). BK Slovan Bratislava - MK Technic Brno 49:53 (Vargová 9, Turzáková 9, Dulová 8, Talajková 7, Olšová 6, Oštádalová 4, Lüttmerdingová 3, Vaigl 2, Mišovičová 2, Sedlačková, Valachovičová). BK Slovan Bratislava - Ostrow Wielkopolski 42:70 (Turzáková 10, Vaigl 8, Oštádalová 7, Talajková 6, Lüttmerdingova 6, Vargová 5, Valachovičová, Mišovičová, Sedlačková, Olšová). SBŠ Ostrava - BK Slovan 69:53 (Turzáková 11, Talajková 11, Vaigl 8, Olšova 8, Mišovičová 8, Lüttmerdingova 5, Oštádalová 2, Vargová, Valachovičová, Sedlačková).    

11.09.2017
Slovan v Ostrave bez víťazstva, ale s pozitívnymi pocitmi
11.Sep.2017

Basketbalistky Slovana sa cez víkend zúčastnili turnaja v Ostrave, kde prehrali všetky 4 zápasy. Hrali proti kvalitnejším súperom z Poľska a Českej republiky, ale v zápasoch ukázali dosť veľa pozitívnych vecí a na konci mali aj šancu na víťazstvo a to v zápase s Technic Brno. Pre väčšinu našich hráčok bol tento turnaj ich prvý kvalitnejší seniorský turnaj, na ktorom nastúpili. Svoje pocity z tohto turnaja nám opísal tréner družstva Danilo Rakočević: ,,Myslím si, že sme na turnaji ukázali, že aj keď máme viac mladších a ešte neskúsených hráčok môžeme hrať dobrý basketbal. Môžem tiež povedať, že som bol v niektorých situáciach pozitívne prekvapený z niektorých momentov na ihrisku. Veľa krát sme v útoku vytvorili dobré pozície na streľbu, ale nezakončili sme to úspešne. Očakávam, že sa to vďaka tréningom zlepší. Škoda, že sme zaspali prvú štvrtinu v zápase proti Technic Brno, pretože sme tento zápas mohli vyhrať. Som trošku nespokojný s posledným zápasom proti Ostrave, kde sme hrali bez energie a tiež bez koncentrácie v obrane. Posledné dva zápasy sme hrali bez Dulovej, ktorá si v druhom zápase zranila lakeť a bez Tarkovičovej, ktorá neodohrala na turnaji ani jeden zápas. Príjemne ma svojou hrou prekvapili najmladšie hráčky a naše dve nové hráčky ukázali, že s nimi túto sezónu môžeme rátať. Keď budeme zdraví, tak očakávam, že odohráme sezónu na dobrej úrovni. Dúfam, že to bude stačiť na niekoľko víťazstiev v extralige."

Widzew Lodž – BK Slovan Bratislava 80:56 (Dulová 11, Oštádalová 8, Vargová 8, Turzáková 8, Lüttmerdingová 7, Vaigl 5, Talajková 4, Sedláčková 3, Olšová 2, Tarkovičová, Mišovičová, Valachovičová).

BK Slovan Bratislava - MK Technic Brno 49:53 (Vargová 9, Turzáková 9, Dulová 8, Talajková 7, Olšová 6, Oštádalová 4, Lüttmerdingová 3, Vaigl 2, Mišovičová 2, Sedlačková, Valachovičová).

BK Slovan Bratislava - Ostrow Wielkopolski 42:70 (Turzáková 10, Vaigl 8, Oštádalová 7, Talajková 6, Lüttmerdingova 6, Vargová 5, Valachovičová, Mišovičová, Sedlačková, Olšová).

SBŠ Ostrava - BK Slovan 69:53 (Turzáková 11, Talajková 11, Vaigl 8, Olšova 8, Mišovičová 8, Lüttmerdingova 5, Oštádalová 2, Vargová, Valachovičová, Sedlačková).

 

 

SPÄŤ
ĎALEJ
Zdieľaj
ĎALŠIE ČLÁNKY