Výsledky mládežníckych kategórií z tohto víkendu

Naše kadetky majú za sebou jedno víťazstvo, ale aj prehru v Seredi. Víkendové zápasy nám zhodnotil tréner kadetiek Richard Kamenský: “Zápasy, ktoré sme tento víkend odohrali, boli  veľmi dôležité v boji o postup do finálovej štvorky. Ak sme chceli ešte reálne bojovať o postup, museli sme vyhrať oba zápasy, no najmä ten nedeľný v Seredi. Sobotný zápas v Žiline bol presne taký, ako všetky 3 doposiaľ odohraté s týmto súperom. Na zónový pressing súpera sme sa svedomito pripravili a poľahky prechádzali na útočnú polovicu, no trápili sme sa od začiatku s koncovkou. Poslednú štvrtinu sme už ale kontrolovali, takticky zvládli a zápas dotiahli do víťazného konca. V nedeľu nás čakal tým pádom najdôležitejší zápas sezóny, no pred zápasom sme boli dobre naladení a pripravení. Prvú štvrtinu sa hral pekný basketbal s množstvom šancí (17:16), v druhej naopak padlo veľmi málo bodov a tak bol polčasový výsledok 25:20 v prospech domácich. Druhý polčas sme celý čas doťahovali náskok súpera, ktorý bol najviac 7 bodový, no vždy sme boli schopní sa priblížiť a 2 minúty pred koncom, sme trojkou znížili náskok Seredi na 2 body a za stavu 47:45 sme išli sami na koš, bohužial sme šancu nevyužili. Sereď už potom kontrolovala výsledok. Našimi 2 poslednými bodmi z trestných hodov sme upravili konečný stav na 51:47 a tým, že doma sme vyhrali 66:60, pri rovnakom počte bodov v konečnej tabuľke, budeme mať lepšie skóre vo vzájomných zápasoch. Čakajú nás ešte 4 zápasy a teoreticky ešte šanca na postup je, no zaváhať už nemôžeme.” ŠŠK Žilina Budatin – BK Slovan Bratislava 42:56 (12:13, 10:10, 14:14, 6:19) Slovan: Karasová 17 (5 dosk, trojky 5/8), Pupáková 12 (11 dosk), Kociánová 11 (4 dosk, 4 zisk, 3 as), Bogárová 7 (14 dosk), Riecka – Kobzová 4, Hlavačková 2, Kollárová 2, Valachovičová 1 (4 dosk, 3 zisk), Suľova, Soboličova. BK Lokomotíva Sereď – BK Slovan Bratislava 51:47 (17:16, 8:4, 13:14, 13:13) Slovan: Pupáková 19 (8 dosk), Riecka 8, Kociánová 7 (3 zisk, 3 as), Bogárová 2 (8 dosk), Karasová – Valachovičová 7, Kollárová 4 (4 dosk), Kobzová, Hlaváčková, Suľova, Soboličova. Žiačky prehrali s Nitrou obidva domáce zápasy. BK Slovan Bratislava – BKM Junior UKF Nitra 25:60 a 21:56

10.04.2017
10.Apr.2017

Naše kadetky majú za sebou jedno víťazstvo, ale aj prehru v Seredi. Víkendové zápasy nám zhodnotil tréner kadetiek Richard Kamenský: “Zápasy, ktoré sme tento víkend odohrali, boli  veľmi dôležité v boji o postup do finálovej štvorky. Ak sme chceli ešte reálne bojovať o postup, museli sme vyhrať oba zápasy, no najmä ten nedeľný v Seredi.

Sobotný zápas v Žiline bol presne taký, ako všetky 3 doposiaľ odohraté s týmto súperom. Na zónový pressing súpera sme sa svedomito pripravili a poľahky prechádzali na útočnú polovicu, no trápili sme sa od začiatku s koncovkou. Poslednú štvrtinu sme už ale kontrolovali, takticky zvládli a zápas dotiahli do víťazného konca.

V nedeľu nás čakal tým pádom najdôležitejší zápas sezóny, no pred zápasom sme boli dobre naladení a pripravení. Prvú štvrtinu sa hral pekný basketbal s množstvom šancí (17:16), v druhej naopak padlo veľmi málo bodov a tak bol polčasový výsledok 25:20 v prospech domácich. Druhý polčas sme celý čas doťahovali náskok súpera, ktorý bol najviac 7 bodový, no vždy sme boli schopní sa priblížiť a 2 minúty pred koncom, sme trojkou znížili náskok Seredi na 2 body a za stavu 47:45 sme išli sami na koš, bohužial sme šancu nevyužili. Sereď už potom kontrolovala výsledok. Našimi 2 poslednými bodmi z trestných hodov sme upravili konečný stav na 51:47 a tým, že doma sme vyhrali 66:60, pri rovnakom počte bodov v konečnej tabuľke, budeme mať lepšie skóre vo vzájomných zápasoch. Čakajú nás ešte 4 zápasy a teoreticky ešte šanca na postup je, no zaváhať už nemôžeme.”

ŠŠK Žilina Budatin – BK Slovan Bratislava 42:56 (12:13, 10:10, 14:14, 6:19)

Slovan: Karasová 17 (5 dosk, trojky 5/8), Pupáková 12 (11 dosk), Kociánová 11 (4 dosk, 4 zisk, 3 as), Bogárová 7 (14 dosk), Riecka – Kobzová 4, Hlavačková 2, Kollárová 2, Valachovičová 1 (4 dosk, 3 zisk), Suľova, Soboličova.

BK Lokomotíva Sereď – BK Slovan Bratislava 51:47 (17:16, 8:4, 13:14, 13:13)

Slovan: Pupáková 19 (8 dosk), Riecka 8, Kociánová 7 (3 zisk, 3 as), Bogárová 2 (8 dosk), Karasová – Valachovičová 7, Kollárová 4 (4 dosk), Kobzová, Hlaváčková, Suľova, Soboličova.

Žiačky prehrali s Nitrou obidva domáce zápasy.

BK Slovan Bratislava – BKM Junior UKF Nitra 25:60 a 21:56