Výsledky mládežníckych kategórií z tohto víkendu

Naše juniorky majú za sebou víťazný víkend. V sobotu porazili nekompletné Levice a v nedeľu po dobrom výkone vyhrali veľmi dôležitý zápas s Ružomberkom. Treba však ale povedať, že sme nastúpili bez Luttmerdingovej a Ryšavej, ktoré sú zranené, ale aj napriek tomu sme ukázali dobrý basketbal a stále sme v hre o Final Four. Po dlhej dobe nastúpila už aj Tarkovičová (dlhší čas sa liečila z mononukleózy) a Ošťadálová sa po chorobe, ktorá ju trápila celý týždeň, dala dokopy a zahrala tiež.  Najviac bodov proti Leviciam dali Horváthová a Pupáková - po 16 bodov a Olšová dala 13 bodov. V nedeľu sa najviac strelecky darilo Ošťadálovej s 23 bodmi, ale pridali sa aj Pupáková so 14 a Tarkovičová s 12 bodmi. Ďalšie zápasy odohrajú naše dievčatá znova na domácej palubovke a to proti súperkam z Popradu a Špišskej Novej Vsi. Tieto zápasy budú rozhodovať v boji o postup na Final Four, čo by v prípade víťazstiev a následného postupu bol pre nás určite veľký úspech. Radoslava Oštadalova: Od začiatku zápasov sme sa snažili hrať svoju hru, začali sme rýchlo a koncentrovane aj ked sme nastupili v nekompletnej zostave. V sobotu s Levicami sme si v druhej štvrtine veľmi dobrou spoluprácou vybudovali dostatočný náskok. Každou ďalšou štvrtinou sme ho zvyšovali peknými akciami. Tréner dal možnosť hrať všetkým hráčkam. V nedeľu nás čakal ťažší súper, Ružomberok, avšak priebeh hry bol podobný. Tretia štvrtina bola trochu horšia, robili sme zbytočné chyby a dovolili sme dať súperovi veľa bodov. V štvrtej štvrtine sme sa skoncentrovali a potvrdili zaslúžené víťazstvo. Hru sme si užívali aj vďaka neprehliadnuteľnej morálnej a taktickej podpore nášho trénera a fanúšikov. Oba vyhraté víkendové zápasy sú pre nás veľkou motiváciou a ak sa nám podarí zapracovať na chybách, a vyhráme nasledujúce zápasy, máme šancu postúpiť na Final4. BK Slovan Bratislava – Levice   69:34 (14:8, 29:8, 11:7, 15:11) SLOVAN: Olšová 13, Valachovičová 4 (4 dosk, 3 zisk), Ošťadalová, Pupáková 16 (13 dosk), Horváthová 16 (9 dosk), Votavová 8, Tarkovičová 7 (5 dosk, 3 zisk), Kocianová 3 (6 dosk), Pavličková 2. BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok   73:54 (21:12, 11:13, 26:20, 15:10) SLOVAN: Olšová 9 (5 asist), Valachovičová 2 (4 dosk, 3 asist), Ošťadalová 23 (7 dosk, 3 zisk, trojky 3/5), Pupáková 14, Horváthová 9 (11 dosk, 3 zisk), Votavová 4, Tarkovičová 12 (5 dosk, 3 asist, trojky 3/6), Kocianová, Pavličková, Bogárová. Staršie žiačky si v Trnave za stavu 63:30 pripísali svoje 8. víťazstvo v tejto sezóne (14 prehrier). Bol to dobrý výkon, kde rozhodla hlavne tretia štvrtina, ktorú dievčatá vyhrali 19:2. Je isté, že naše baby skončia v tejto sezóne na 8. mieste, aj keď majú pred sebou ešte 2 zápasy vonku a to so Zvolenom a Lučencom, no tieto zápasy už konečné poradie našich dievčat neovplyvnia. BK Slavia Trnava – BK Slovan Bratislava   30:63 (10:13, 12:18, 2:19, 6:13) SLOVAN: Cepková 8, Dohňanská 16 (4 dosk, 4 zisk), Sabiková 6 (6 dosk, 4 zisk), Podmanicka, Zikavská 4 (3 asist), Fedoronková 4, Djumić, Szabová 19 (8 zisk, trojky 2/4), Danisková 6 (5 zisk).

03.04.2017
03.Apr.2017

Naše juniorky majú za sebou víťazný víkend. V sobotu porazili nekompletné Levice a v nedeľu po dobrom výkone vyhrali veľmi dôležitý zápas s Ružomberkom. Treba však ale povedať, že sme nastúpili bez Luttmerdingovej a Ryšavej, ktoré sú zranené, ale aj napriek tomu sme ukázali dobrý basketbal a stále sme v hre o Final Four. Po dlhej dobe nastúpila už aj Tarkovičová (dlhší čas sa liečila z mononukleózy) a Ošťadálová sa po chorobe, ktorá ju trápila celý týždeň, dala dokopy a zahrala tiež.

Najviac bodov proti Leviciam dali Horváthová a Pupáková - po 16 bodov a Olšová dala 13 bodov.

V nedeľu sa najviac strelecky darilo Ošťadálovej s 23 bodmi, ale pridali sa aj Pupáková so 14 a Tarkovičová s 12 bodmi. Ďalšie zápasy odohrajú naše dievčatá znova na domácej palubovke a to proti súperkam z Popradu a Špišskej Novej Vsi. Tieto zápasy budú rozhodovať v boji o postup na Final Four, čo by v prípade víťazstiev a následného postupu bol pre nás určite veľký úspech.

Radoslava Oštadalova: Od začiatku zápasov sme sa snažili hrať svoju hru, začali sme rýchlo a koncentrovane aj ked sme nastupili v nekompletnej zostave. V sobotu s Levicami sme si v druhej štvrtine veľmi dobrou spoluprácou vybudovali dostatočný náskok. Každou ďalšou štvrtinou sme ho zvyšovali peknými akciami. Tréner dal možnosť hrať všetkým hráčkam. V nedeľu nás čakal ťažší súper, Ružomberok, avšak priebeh hry bol podobný. Tretia štvrtina bola trochu horšia, robili sme zbytočné chyby a dovolili sme dať súperovi veľa bodov. V štvrtej štvrtine sme sa skoncentrovali a potvrdili zaslúžené víťazstvo. Hru sme si užívali aj vďaka neprehliadnuteľnej morálnej a taktickej podpore nášho trénera a fanúšikov. Oba vyhraté víkendové zápasy sú pre nás veľkou motiváciou a ak sa nám podarí zapracovať na chybách, a vyhráme nasledujúce zápasy, máme šancu postúpiť na Final4.

BK Slovan Bratislava – Levice   69:34 (14:8, 29:8, 11:7, 15:11)

SLOVAN: Olšová 13, Valachovičová 4 (4 dosk, 3 zisk), Ošťadalová, Pupáková 16 (13 dosk), Horváthová 16 (9 dosk), Votavová 8, Tarkovičová 7 (5 dosk, 3 zisk), Kocianová 3 (6 dosk), Pavličková 2.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok   73:54 (21:12, 11:13, 26:20, 15:10)

SLOVAN: Olšová 9 (5 asist), Valachovičová 2 (4 dosk, 3 asist), Ošťadalová 23 (7 dosk, 3 zisk, trojky 3/5), Pupáková 14, Horváthová 9 (11 dosk, 3 zisk), Votavová 4, Tarkovičová 12 (5 dosk, 3 asist, trojky 3/6), Kocianová, Pavličková, Bogárová.

Staršie žiačky si v Trnave za stavu 63:30 pripísali svoje 8. víťazstvo v tejto sezóne (14 prehrier). Bol to dobrý výkon, kde rozhodla hlavne tretia štvrtina, ktorú dievčatá vyhrali 19:2. Je isté, že naše baby skončia v tejto sezóne na 8. mieste, aj keď majú pred sebou ešte 2 zápasy vonku a to so Zvolenom a Lučencom, no tieto zápasy už konečné poradie našich dievčat neovplyvnia.

BK Slavia Trnava – BK Slovan Bratislava   30:63 (10:13, 12:18, 2:19, 6:13)

SLOVAN: Cepková 8, Dohňanská 16 (4 dosk, 4 zisk), Sabiková 6 (6 dosk, 4 zisk), Podmanicka, Zikavská 4 (3 asist), Fedoronková 4, Djumić, Szabová 19 (8 zisk, trojky 2/4), Danisková 6 (5 zisk).