Sezóna 2018/2019 začala už pre všetky naše tímy okrem najmladšej kategórie.

By 17. októbra 2018 Novinky

Sezóna 2018/2019 začala už pre všetky naše tímy okrem najmladšej kategórie st.mini. Tie sa predstavia tento víkend na domácej palubovke proti Starej Turej. Bilancia z minulého týždňa v ktorom odohrali zápasy ženy, juniorky, žiačky a ml.žiačky je 1 výhra 5 prehier.

Extraliga ženy

Ženy nastúpili už na svôj 3. súťažný zápas, tento krát pred domácim publikom bojovali proti Young Angels Košice. Zápas bol do polčasovej prestávky vyrovnaný aj vďaka našej výbornej streľbe za 3 body. Po polčase prišli chyby a straty, ktoré súper potrestal a dostal sa do vedenia, ktoré udržal až do konca zápasu.

Najbližší zápas: 20.10.2018 16:00 vs. BKM Junior UKF Nitra, ŠH Dolnočermánska Nitra

BK Slovan Bratislava – Young Angels Košice 52:71 (34:35)

Danilo Rakočević, tréner BK Slovan Bratislava:

Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, škoda že sme si nevytvorili žiaden náskok, lebo sme to zaslúžili. V druhom polčase už rozhodlo to čo trénujeme o veľa menej ako ony, katastrofálne TH ktoré sme za celý zápas mali 7/22. Môžeme byt spokojní s dobre odohratým zápasom, ale myslím si že sme mali uhrať lepší výsledok.

Nikola Turzáková, hráčka BK Slovan Bratislava:

Z nášho pohľadu sme dobre vstúpili do zápasu, škoda len, že nejaké chyby v obrane nás stáli náskok, ktorý sme v prvom polčase mali. V druhom polčase už rozhodli aj chyby v útoku a tiež veľa nepremenených TH. Súper hral celý zápas s energiou a bojoval o každú loptu a aj to rozhodlo o tomto výsledku, keď sme veľa krát ubránili celý ich útok a nakoniec sme im dovolili útočný doskok a dostali sme kôš. Ale aj napriek tomu si myslím, že sme odohrali dobrý zápas a že diváci mohli vidieť pekné basketbalové momenty.

1.liga ženy, Juniorky

Juniorky tento víkend odohrali svoje prvé sezónne zápasy. Dva dni po sebe nastúpili proti Starej Turej. Družstvo Starej Turej je 1.ligové družstvo žien. Kedže je juniorská súťaž spojená spolu s 1.ligou žien, výsledky s týmto družstvom sa nerátajú do konečnej juniorskej tabuľky. Aj Napriek tomu že oba zápasy prehrali, podali naše juniorky bojovný výkon.

Najbližšie zápasy: 27.10.2018 17:00 vs. BK ŠK UMB Banská Bystrica, ŠH gym. Tajovského – 28.10.2018 10:30 vs. BK ŠK UMB Banská Bystrica, Dom športu, Junácka 6

MBK Stará Turá – BK Slovan Bratislava 72:49 (40:21)
BK Slovan Bratislava – MBK Stará Turá 48:78 (29:48)

Valachovičová 16, Karasová 14

Žiačky

Jediný zápas za uplynulý víkend odohrali žiačky. Tie nastúpili proti súperovi z Handlovej. Zápas sa od začiatku vyvíjal pozitívne pre naše hráčky, podarilo sa im kontrolovať priebeh stretnutia a vyhrať pohodlne o 32 bodov.

Najbližší zápas: 3.11.2018 vs. Piešťanské Čajočky, Piešťany

BK Slovan Bratislava – ŠBK Handlová 57:25 ( 26:13)

Ml. žiačky

Proti súperovi z Piešťan odohrali svôj dvojzápas ml. žiačky. Prvý zápas skončil jednoznačne v prospech súpera, no v druhom zápase bol rozdiel oveľa prijateľnejší. Oba zápasy skončili v prospech súpera z kúpeľneho mesta.

Najbližšie zápasy: 10.11.2018 vs. Žilina, Žilina

BK Slovan Bratislava – Piešťanské Čajočky 9:42 (4:20)

Jančušková 4, Sedlárová, Sobôtková po 2

BK Slovan Bratislava – Piešťanské Čajočky 22:33 (12:13)

Sobôtková 18, Tardová, Sedlárová po 2

Martina Gyurcsi, trénerka:

Naše prvé spoločné súťažné zápasy sme začali so silným súperom z Piešťan. Dievčatá predovšetkým v druhom zápase hrali  vyrovnanú partiu keď sa po prvom prehratom zápase okukali a poriadne zahryzli do súpera.Problémy nám spôsobovali predovšetkým 2 vysoké,fyzicky dobre vybavené “pivotky”.

Musím pochváliť dievčatá za nasadenie a bojovnosť,ktoré ukázali na zápasoch a nám trénerom ukázali kde treba popracovať a čo vylepšovať aby sme mohli byť uspešní.